Święto Jabłka w CKZiU Wyrzysk

15 października w wyrzyskim CKZiU obchodziliśmy Święto jabłka, promując jednocześnie  zdrowe żywienie. Tego dnia nauczyciele zawodu p. A. Kwiatkowska, E. Olszewska
i E. Szamara wraz z uczniami technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowali dla całej społeczności szkolnej wyroby cukiernicze z jabłkami. Na holu szkoły przygotowaliśmy pięknie zastawione stoły ze zdrową żywnością. W działania prozdrowotne włączyło się Szkolne Koło PCK, którego członkowie wraz z opiekunami p. K. Senska i J. Walczak, przygotowali zdrowe ciastka owsiane oraz przekąski z warzyw i owoców. Podczas tego święta pani M. Borucka – Rerek zaprezentowała książki  z jabłkiem w tle znajdujące się w zasobach szkolnej biblioteki. Była to już kolejna odsłona tego święta w naszej szkole. Wszystkie podjęte działania dostarczyły młodzieży wiele radości i zwróciły uwagę na korzyści wynikające ze zdrowego żywienia.

Alina Kwiatkowska

Skip to content