I miejsce Oli

Miło nam poinformować,że Aleksandra Płaczek, uczennica IV klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych  zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Konkurs jest organizowany przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w Niemczech.
Celem tego  przedsięwzięcia jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową. Jest również okazją do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Uczennica pracowała pod czujnym okiem opiekuna p. Moniki Boruckiej –Rerek .Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a świadczy o tym chociażby ilość prac jaka wpłynęła –ok. 800. Wręczenie nagród odbyło się podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Wspaniałych wrażeń podczas uroczystości dostarczyli nam również młodzi artyści  szkoły baletowej. Miłym akcentem było także spotkanie Moniki Płaczek, naszej absolwentki a obecnie studentki II roku na kierunku gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. Jeszcze raz z całego serca gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów .

Skip to content