Uczniowie CKZiU Wyrzysk na wycieczce w Spalarni Śmieci w Poznaniu

#EkoEdukacja #spalarniaśmieci #projekt #PCEE #wycieczka

Dnia 18.09.2019r., na zaproszenie Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej, uczniowie wyrzyskiego CKZiU wzięli udział w wycieczce do poznańskiej spalarni śmieci .

Po przybyciu na teren spalarni uczniowie wraz z opiekunami (p.Sylwia Jułga i p. Ewa Orzeł-Sobczyk) wzięli udział w krótkiej rozmowie z przewodnikiem, podczas której omówione zostały podstawowe aspekty działania Instalacji. Następnie zostali zaproszeni na wycieczkę wzdłuż ścieżki edukacyjnej po całym obiekcie, podczas której zwiedzili najważniejsze miejsca w zakładzie, czyli halę wyładowczą, sterownię, bunkier na odpady, ruszt, turbinownię i halę kotłów. Dzięki tej wycieczce uczniowie przekonali się jak odpady zamieniają się w energię cieplną i elektryczną.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Eko edukacja w powiecie pilskim” i była również świetną okazją do integracji młodzieży.

Skip to content