KONKURS O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM 1918-1919

W historii Polski są wydarzenia, które powinny być darzone czcią i szacunkiem, a pamięć o nich przekazywana z pokolenia na pokolenie. Należy do nich niewątpliwie zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Jego ślady są zachowane w wielu miejscach naszego regionu w postaci murali, tablic, nazw ulic, imienia nadanego szkołom, pomników… Duch wolności towarzyszył rodakom, którzy opuścili swoich bliskich i podjęli walkę. Dzięki ich ofiarności i poświęceniu w Wielkopolsce po I wojnie światowej utrwaliła się polskość. Dla upamiętnienia tych wydarzeń w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku odbył się konkurs na plakat poświęcony stuleciu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, zorganizowany przez nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie mgr Michała Olejnika. Do głównych celów uczniowskiej rywalizacji należało rozwijanie i pogłębianie zainteresowań dziejami Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży, a także motywowanie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w konkursach. Przy ocenie prac wzięto pod uwagę przede wszystkim wartość merytoryczną i artystyczną plakatów oraz oryginalność, pomysłowość i estetykę ich wykonania. Zwyciężyła uwieczniona na pamiątkowej fotografii Weronika Narloch (klasa 2A), drugie miejsce zajęła Katarzyna Golecka (klasa 2A), a trzecie Weronika Winkler i Miłosz Królik (oboje z klasy 1TIŻ). Gratulujemy!

Skip to content