Listy w obronie praw człowieka napisane przez uczniów CKZIU w Wyrzysku

Maraton Pisania Listów to wydarzenie organizowane każdego roku przez Amnesty International. Nasi uczniowie, po raz kolejny, aktywnie włączyli się
w realizację celów tego przedsięwzięcia pisząc łącznie 107 listów w obronie młodych ludzi, których prawa zostały złamane. Z 10 bohaterów tegorocznego maratonu wybraliśmy 3 i zdecydowaliśmy się zaapelować do władz Grecji, Nigerii i Południowego Sudanu.

W tym roku nasze listy zostały napisane na lekcjach języka angielskiego
(p. Barbara Grochowska i p. Ewa Orzeł-Sobczyk) i niemieckiego (p.Aleksandra Lipińska), co dało nam również sposobność do utrwalenia podstawowych umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnej i przekazywania informacji
w języku obcym.

Dziękujemy naszym uczniom za każdy list i za mocno wyrażane opinie na temat łamania prawa człowieka. Cieszymy się, że młodzi ludzie nie są obojętni na los tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

Ewa Orzeł-Sobczyk

Skip to content