SPORTOWY TURNIEJ INTEGRACYJNY W WYRZYSKIM CKZiU

W sobotę 23 marca 2019 roku odbył się Sportowy Turniej Integracyjny rozgrywany pod hasłem „Razem bawimy się lepiej”, którego organizatorami były Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku oraz Młodzieżowa Rada Miejska w Wyrzysku. Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego i Burmistrza Wyrzyska Pani Bogusławy Jagodzińskiej, a patronat medialny objął portal NASZWYRZYSK.PL. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały pozytywnie szkoły podstawowe z Falmierowa, Osieka nad Notecią i Wyrzyska. Imprezę prowadziła przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku – Wiktoria Mróz oraz sekretarz i koordynator do spraw współpracy z innymi radami w Polsce – Vanessa Łosoś. Możemy z radością oznajmić, iż aż siedmioro samorządowców z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku uczestniczyło w turnieju – jedni pomagali przy jego organizacji, drudzy brali czynny udział i rywalizowali z innymi uczniami. W zmaganiach uczestniczyły sześcioosobowe drużyny złożone z dziewcząt i chłopców, które zmierzyły się ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Sędzią głównym zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Jan Wójcik. W przerwach między konkurencjami piosenkami umilała czas przybyłym utalentowana wokalnie Patrycja Maliszewska z klasy drugiej technikum w wyrzyskim CKZiU. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary i medale, a wszystkie reprezentacje szkół pamiątkowe dyplomy. Najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, a trzecie Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie. Po emocjach sportowych wszyscy piekli kiełbaski na integracyjnym ognisku korzystając z prawdziwie wiosennej aury.

Skip to content