Narodowe czytanie i spotkanie z podróżnikiem w CKZiU w Wyrzysku

Dnia 9 września na zaproszenie p. Moniki Boruckiej-Rerek naszą szkołę odwiedziła Pani Kinga Korycka, przyrodnik, fotograf i badaczka kultur. Od wielu już lat przemierza najdalsze zakątki świata. Jest też autorką bloga Wyprawy Awanturnicy. Naszym uczniom opowiedziała o swojej ostatniej wyprawie żaglowcem po Morzu Śródziemnym, którą odbyła wraz z grupą przyjaciół. Dowiedzieliśmy się jak trzeba się przygotować do takiej podróży, jakie niebezpieczeństwa czyhają na podróżników
i zobaczyliśmy również piękne zdjęcia z podróży.

Tego samego dnia wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Wyrzysku. Wśród wielu znamienitych gości, którzy przeczytali fragmenty utworu „Pamiatki Soplicy” Tadeusza Rzewuskiego zasiedli również przedstawiciele z naszej szkoły p. Dyrektor Agnieszka Marcinkowska-Beznosik oraz uczennica klasy III TIŻ Patrycja Maliszewska. Na widowni zasiadła grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. Moniką Borucką-Rerek.
Monika Borucka-Rerek
CKZiU Wyrzysk

Skip to content