Mistrzowsko udzielają pierwszej pomocy. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w CKZiU w Wyrzysku

20 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego iUstawicznego w Wyrzysku odbył się, po krótkiej przerwie spowodowanej pandemią, kolejny Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy. Wydarzenie  Patronatem Honorowym objął Starosta Pilski p. Eligiusz Komarowski.  

Współorganizatorem imprezy był Oddział Rejonowy PCK w Pile.

Zgłoszone drużyny ze szkół podstawowych sprawdziły się  w teście wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również praktycznymi zadaniami, które imitowały realne zdarzenia wymagające udzielenia pierwszej pomocy.

Do Turnieju zgłosiło się 6 drużyn szkół podstawowych. Spośród nich, w wyniku zaciętej rywalizacji największą liczbę punktów uzyskali uczniowie ze  SzkołyPodstawowej  z Wysokiej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku.  Natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej w Kosztowie.

Puchary, dyplomy oraz upominki wręczył Radny Rady  Powiatu p. NasrullahAlmuetazBellah oraz Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Pile.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za zaangażowanie. Nagrodzonym drużynom gratulujemy.

Skip to content