Bibliotherapy

12.06.2021
Kochani, przedstawiamy Wam wspaniałe podsumowanie naszego projektu! Wirtualną wystawę naszych prac, która została przygotowana w programie ARTSTEPS.
https://www.artsteps.com/view/60c0abb05fbdfe15bd3a937e/…

I jeszcze na sam koniec zaproszę Was tutaj, na padlet, na którym znajdziecie materiały, które powstały w trakcie całego naszego projektu! Dziękuję Wam za pracę, zaangażowanie i wsparcie! Jestem z Was szalenie dumna!

https://tr.padlet.com/sidaltt/lubpxcdksa5krro7?fbclid=IwAR3YcFjCCkAO3visnU89dT9_Hek5fZWUmQ5hza8R9Oq-bLKUocRDqROkuGU
EWA ORZEŁ-SOBCZYK szkolny koordynator projektu


10.06.2021
Nasz eTwinningowy projekt już prawie się zakończył. Oficjalne spotkania już za nami. Teraz tylko podsumowujemy naszą kilkumiesięczną pracę i…dziękujemy sobie wzajemnie za świetną współpracę! 

Poniżej przedstawiamy Wam e-pocztówki, jakie otrzymaliśmy od szkół partnerskich z podziękowaniem za wspólną pracę. A na samym końcu zobaczyć możecie nasze e-pocztówki, które wysłaliśmy do dwóch szkół w Turcji Możemy zobaczyć na nich jakie cudowne miejsca w Turcji polecają nam nasi przyjaciele ✈️ oraz do jakiego miasta w powiecie pilskim zapraszamy ich my! 
Pozdrawiam serdecznie, Ewa Orzeł-Sobczyk


28.05.2021
Dzisiaj w godzinach popołudniowych odbyło się nasze ostatnie spotkanie z młodzieżą turecką.
Spotkanie, jak zawsze, odbyło się na platformie zoom i zostało dzisiaj podzielone na dwie części. Najpierw koordynatorzy projektu podsumowali całe przedsięwzięcie po czym głos zabrali uczestnicy i opowiedzieli o swoich ulubionych momentach w trakcie całego projektu.
W drugiej części spotkania uczestnicy zostali podzieleni na grupy i mieli czas dla siebie. Rozmawialiśmy o sobie i naszych zainteresowaniach, o naszych krajach i podróżach. Uczyliśmy się podstawowych słówek tureckich i polskich i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że zdecydowanie powinniśmy się spotkać na żywo!

Było to bardzo emocjonujące spotkanie bo poniekąd było naszym projektowym pożegnaniem i zwieńczeniem czteromiesięcznej pracy. Po raz kolejny dziękuję naszej młodzieży, bez której nic by się nie udało! Kochani, daliście radę mimo, że było naprawdę ciężko i nie raz musieliście wychodzić ze swojej strefy komfortu! Daliśmy radę i to jest najpiękniejsze!


09.05.2021
Dzisiaj przypada Dzień eTwinnigu i Dzień Europy. Cieszymy się, że i my możemy być częścią tej wspaniałej europejskiej społeczności! Happy eTwinning Day!


23.04.2021
Dziś Światowy Dzień Książki ❤️Idealna data na premierę naszych zwiastunów, które przygotowaliśmy wspólnie z uczniami z Turcji w ramach projektu.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy https://padlet.com/sidaltt/xi5cpvy5z1kmczwy

Pozdrawiam serdecznie,Ewa Orzeł-Sobczyk


22.03.2021
Dzisiaj w godzinach popołudniowych odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą z Turcji. Dzisiaj, w związku z jutrzejszym Światowym Dniem Książki, w programie Canva projektowaliśmy zakładki do książek. Tutaj możecie zobaczyć efekty naszej pracy https://padlet.com/sidaltt/1y77wohqha53y2ru

Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo pracowite bo w naszym projekcie przyszedł czas na wymianę informacji kulturowych. Najpierw to my zastanawialiśmy się, czego chcielibyśmy dowiedzieć się o Turcji i jej mieszkańcach i stworzyliśmy listę pytań dla naszych partnerów, a potem odpowiadaliśmy na pytania nowych kolegów.

Nasze odpowiedzi możecie znaleźć tutaj 
https://youtu.be/z5J4TW0k-24

A odpowiedzi tureckich partnerów na nasze pytania znajdziecie tutaj 
https://www.youtube.com/watch?v=sGtwaq7j7hQi
tutaj 
https://www.youtube.com/watch?v=N5wfXq36vyU

Nasza młodzież naprawdę się napracowała – jestem bardzo dumna z wszystkich bo rzeczywiście dali z siebie wszystko!!!!Wielkie brawa dla naszych uczniów!

Poniżej zapraszamy też na padlet, gdzie możecie zobaczyć nasze wszystkie zakładki  https://padlet.com/sidaltt/1y77wohqha53y2ru


24.03.2021
W tym tygodniu odbyło się na zoomie kolejne spotkanie z młodzieżą z Turcji w ramach projektu. Zbliżamy się do głównego zadania projektu, czyli stworzenia zwiastunów naszych ulubionych książek. Na spotkaniu omawialiśmy temat muzyki i jej wpływu na nasze samopoczucie oraz wybraliśmy utwory, które mają na nas wręcz terapeutyczne działanie, i których fajnie słucha się przy czytaniu. Za pomocą programu Canva stworzyliśmy też plakat z naszymi propozycjami muzycznymi. Wszystkie utwory zostały zebrane na wspólnym padlecie i możecie je odsłuchać tutaj
https://padlet.com/sidaltt/1y8mes8c95og0ogh
Enjoy


01.03.2021
W ostatni czwartek odbyło się nasze kolejne spotkanie na zoomie z uczniami z Turcji. Tym razem decydowaliśmy się już na książkę, którą będziemy w najbliższych tygodniach opisywać. Koordynatorka z Turcji, Tumay Yer, opowiedziała uczniom o funkcjach padletu i wyjaśniła młodzieży jak wstawić zdjęcie okładki książki na padlet.I już dzisiaj możemy pochwalić się gotowym padletem z naszymi książkami – zobaczcie sami jakie cuda Wam niedługo opiszemy
https://padlet.com/sidaltt/xi5cpvy5z1kmczwy

W drugiej części spotkania nasz szkolny koordynator, Pani Ewa Orzeł-Sobczyk, przedstawiła uczestnikom projektu stronę voki.com i po krótkim szkoleniu przygotowaliśmy swoje mówiące awatary. Niektórzy uczniowie zdecydowali się na wersję, w której to program przeczytał przygotowany przez nich opis siebie, a niektórzy nagrali swój opis i dodali do awatara. Wszystkim poszło fantastycznie! Na kolejnym padlecie możecie zobaczyć nasze awatary, a co za tym idzie poznać wszystkich uczestników projektu https://padlet.com/sidaltt/69y0yctc4mv31ami
Zachęcamy do zapoznania się z naszą pracą. Dajcie znać, jak nam poszło! 

Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Orzeł-Sobczyk


18.02.2021
Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie online ze szkołami partnerskimi. Omówiliśmy cele projektu i przygotowaliśmy kalendarz na cały rok. Byliśmy podzieleni na grupy i każdy zespół przygotowywał grafikę dla innych miesięcy. Projekty kalendarzy zostały stworzone w programie canva i zawierają oczywiście logotypy i atrybuty biblioterapii. Brawa dla naszych uczniów, którzy wychodzą ze swojej strefy komfortu i uczestniczą w tych spotkaniach. Lepszej możliwości do nauki języka angielskiego nie możemy Wam obecnie zorganizować!
Brawo Wy


15.02.2021
W ramach projektu eTwinning pn. Bibliotherapy, który rozpoczęliśmy tydzień temu odbyło się już pierwsze spotkanie za pomocą aplikacji 'zoom’. Uczestnikami projektu są uczniowie z Çapa Science High School i Bahçelievler Anatolian High School z Turcji oraz oczywiście reprezentanci naszej szkoły. Podczas pierwszego spotkania online młodzież głosowała nad oficjalnym logotypem projektu i wspólnie pracowali nad projektem plakatu. Bardzo cieszymy się, że udział w projekcie daje nam tak wspaniałe możliwości pracy nad językiem angielskim. A jeszcze bardziej się cieszymy, że już w najbliższy czwartek kolejne spotkanie na zoomie


11.02.2021
Książka to lekarstwo dla duszy a biblioteka to jej szpital… Słyszałeś to pewnie wiele razy! Tak się składa, że my też! Przy czym, my mocno w to wierzymy! I właśnie dlatego przyjęliśmy zaproszenie do projektu eTwinning pod nazwą Bibliotherapy i przez najbliższe tygodnie będziemy Wam udowadniać, że książki są najlepszą formą terapii. W projekcie biorą udział uczniowie klasy I TIŻ i II TIŻ, a jego cele to przede wszystkim rozwój kompetencji językowych i społecznych poprzez kontakt z rówieśnikami z Turcji, zredukowanie stresu wywołanego przez pandemię oraz praca nad kompetencjami cyfrowymi, gdyż wszystkie etapy projektu wymagają od nas wykorzystania najnowszych narzędzi internetowych. Do tej pory uczniowie zaprojektowali logotypy projektu w programie canva, nasze propozycje przedstawiamy poniżej, a do jutra wieczora trwa głosowanie przy pomocy mentimeter na logotyp, który będzie reprezentował cały projekt. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach w pracy

Skip to content